W trakcie cyklu miesiączkowego w organizmie kobiety zmienia się poziom hormonów odpowiedzialnych m.in. za owulację. Wahania te nie są obojętne zarówno dla nastroju, jak i stanu skóry, która może reagować nadmiernym przetłuszczaniem się, powstawaniem niedoskonałości i zmian trądzikowych.
Chociaż okres dojrzewania mamy za sobą, a związane z nim zmiany hormonalne poszły w zapomnienie, to coraz więcej kobiet po 30 roku życia doświadcza problemu jakim jest trądzik.
Dla większości nastolatków, dojrzewanie to bardzo stresujący moment. To właśnie wtedy przysadka mózgowa powoduje wzrost wydzielania hormonów, co przejawia się rozwojem narządów płciowych, pojawieniem się owłosienia, a także pierwszymi zmianami skórnymi. Trądzik młodzieńczy wpływa na wygląd i najczęściej dotyka cery twarzy, a także dekoltu i górnej części pleców. Choć najczęściej jego negatywne skutki z czasem mijają, to niekiedy mogą pozostawić trwałe blizny i przebarwienia.
Cera nastolatków nierzadko bywa problematyczna. Burza hormonów powoduje, że skóra może nadmiernie się przetłuszczać, czego efektem są nieestetyczne zaskórniki i trądzik. Jednocześnie łatwo przesadzić z pielęgnacją, przesuszyć cerę, a nawet nasilić łojotok. Dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o kapryśną skórę twarzy i jakich kosmetyków używać.
Problemy z cerą, brak energii do działania, obniżona odporność… Brzmi znajomo? A co jadłaś dziś na śniadanie? Może to właśnie na talerzu zaczynają się Twoje dolegliwości? Przyjrzyj się uważnie swojemu menu i zadbaj już teraz o wprowadzenie w życie kilku zdrowych nawyków, za które Twój organizm z pewnością Ci się odwdzięczy.
W wieku kilkunastu lat zazwyczaj nie koncentrujemy się na trosce o zdrowie, odpowiedniej diecie czy profilaktyce chorób – na to wszystko przyjdzie jeszcze czas. „Przecież jesteśmy młodzi!”. A zastanawiałaś się kiedyś skąd biorą się Twoje problemy z cerą, spadki energii, obniżenie nastroju czy niepokojący przyrost wagi?
Nastoletnia cera rzadko jest zupełnie bezproblemowa. Wszystko za sprawą szalejących hormonów, które dają o sobie znać poprzez trądzik, świecącą skórę i inne niedoskonałości. Dobra wiadomość jest taka, że na stan naszej skóry możemy wpłynąć, stosując odpowiednie kosmetyki. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaka pielęgnacja będzie odpowiednia dla Waszej skóry, przeczytajcie nasz artykuł.
Zmiany trądzikowe powodują, że nasza skóra pokryta jest nieestetycznymi zaskórnikami, krostkami czy grudkami a to z kolei obniża naszą samoocenę i psuje samopoczucie. Nic więc dziwnego, że obok specjalistycznego, długiego leczenia, pod okiem dermatologa, staramy się znaleźć sposoby na złagodzenie toczącego się procesu chorobowego.
Wągry, grudki, krostki – zawsze pojawiają się na skórze w niewłaściwym momencie… Szczególnie u osób w okresie dojrzewania, u których wypryski często są spowodowane zmianami hormonalnymi. Ale istnieją skuteczne domowe sposoby, by zmniejszyć wydzielanie sebum i przyspieszyć gojenie pryszczy. Poznaj sprawdzone metody i ciesz się piękną cerą!
Czeka Cię ważna rozmowa, randka, impreza czy spotkanie rodzinne, już zaczynasz planować w co się ubierzesz, a nagle dostrzegasz, że na twarzy wyskoczył Ci pryszcz? Zapomnij o jego wyciskaniu! Istnieją sposoby, by szybko się uporać z tym palącym problemem, a wiele składników potrzebnych do zwalczenia pryszczy i tak masz w domu!
Niewiele nastolatków przeżywa okres dojrzewania bez pryszczy. Wypryski są źródłem kompleksów, szczególnie gdy pojawiają się w widocznych miejscach: na twarzy i dekolcie. Czasem trądzik pozostawia po sobie nieestetyczne ślady na całe życie, dlatego tak ważne są jego diagnostyka i leczenie.
W walce z trądzikiem warto wykorzystywać proste i skuteczne domowe sposoby. W każdej kuchni można bowiem znaleźć wiele tanich i dostępnych składników, które mogą posłużyć także jako preparaty do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Źródłem wielu cennych składników są np. jajka, które są bogate w witaminę A, D, E i cenny aminokwasy. Możesz wykorzystać białko, które po ubiciu i nałożeniu na twarz, napnie i rozjaśni cerę. Z kolei, poprawę w wyglądzie blizn potrądzikowych, zobaczysz po wykorzystaniu żółtka, które łagodzi stany zapalne i niedoskonałości cery.
W usuwaniu wągrów najlepiej sprawdzają się maseczki typu peel-off. Jest to szybki i łatwy sposób na to, by pozbyć się nieestetycznych zaskórników, suchych skórek i martwego naskórka. Regularne stosowanie maseczki na wągry zapobiega także powstawaniu większych niedoskonałości. Co ciekawe, tego rodzaju preparat możesz zrobić samodzielnie bez konieczności odwiedzania drogerii. Wystarczy, że sięgniesz po domowe sposoby i składniki, które znajdziesz w domowej apteczce i kuchni.
Maseczka z aspiryny to znany do dawna sposób na trądzik, zaskórniki i zaczerwienienia po wypryskach. Nasze babcie i mamy stosowały go jako alternatywę dla zabiegów z kwasami w salonie kosmetycznym. Aspiryna przez zawartość kwasu acetylosalicylowego ma właściwości pozbawiające skórę niedoskonałości, krostek i pryszczy. Jest to substancja, która silnie wysusza i głęboko oczyszcza skórę.
Żelatyna to domowy składnik, dzięki któremu stworzysz domową maseczkę typu peel-off. Tego rodzaju preparat zastyga na skórze i działa, przyczepiając się do skóry i jej zanieczyszczeń. Po zdjęciu z twarzy wyschniętej maseczki cera jest oczyszczona, pozbawiona zaskórników, wągrów i martwego naskórka.
By cieszyć się piękną cerą bez niedoskonałości, warto sięgać po domowe i naturalne metody pielęgnacji. W kuchni można bowiem znaleźć wiele cennych składników, które mają zbawienny wpływ na stan skóry. W kilka minut przygotujesz odżywczą i rozjaśniającą maseczkę bananową z sodą oczyszczoną.
Cynamon to nie tylko aromatyczna przyprawa korzenna, która wzbogaca smak potraw. Od dawna stosuje się ją zarówno w kuchni, jak i do pielęgnacji wymagającej cery trądzikowej. Cynamon to bowiem naturalny środek antybakteryjny, który działa na skórę odkażająco i rozgrzewająco. Zawarte w tym składniku aldehydy i kwas cynamonowy oszczają i rozjaśniają cerę. Cynamon jest szczególnie zbawienny dla skóry tłustej, mieszanej i skłonnej do powstawania niedoskonałości.
Chcąc poprawić wygląd skóry trądzikowej, możesz z powodzeniem wykorzystać naturalne składniki, które znajdziesz w kuchni. Bogactwem cennych składników mogą być np. owoce. Truskawki działają na cerę tłustą złuszczająco, dodają jej blasku i przywracają właściwy poziom pH. Wszystko dzięki zawartości m.in. kwasu salicylowego, który stosuje się w leczeniu trądziku i niedoskonałości cery, ponieważ działa on jak delikatny peeling, złuszczając martwy naskórek i odblokowując pory.
Zdrowotne właściwości siemienia lnianego doceniali już starożytni Egipcjanie. Małe nasiona lnu są bowiem bogatym źródłem błonnika, lignanów i kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. Siemię lniane ma zbawienny wpływ m.in. na układ pokarmowy, a także redukuje ryzyko zachorowania na choroby krążenia. Z powodzeniem możesz wykorzystać ten składnik także do pielęgnacji cery trądzikowej.
Trądzik to problem, który nie tylko pogarsza wygląd skóry, ale niekiedy pozostawia na niej nieestetyczne blizny i przebarwienia. Warto wiedzieć, że te nieprzyjemne skutki, można niwelować bez wychodzenia z domu, wykorzystując wyłącznie naturalne składniki.
Ocet jabłkowy doda Ci urody! Z jego wyjątkowych właściwości możesz korzystać zarówno w kuchni, przygotowując zdrowe, pełnowartościowe posiłki, jak i w… łazience – dodaj go do prostej, domowej maseczki i zapomnij o niedoskonałościach skóry.
Szukasz pomysłu na naturalną pielęgnację skóry? Wypróbuj nasz sprawdzony przepis na maseczkę z dobroczynnej glinki, ciesz się gładką, oczyszczoną cerą i relaksem w Twoim prywatnym, domowym SPA.
Owies to bogate źródło witamin i mikroelementów, których dobroczynny wpływ doceniają nie tylko lekarze i dietetycy, ale również specjaliści z dziedziny kosmetologii. Sprawdź, jaki wpływ na Twoją skórę może mieć ten niepozorny składnik i wypróbuj sprawdzony przepis na domową owsianą maseczkę.
Miód jest nie tylko pysznym i zdrowym zamiennikiem cukru. Może być także wielozadaniowym kosmetykiem! Miód ma bardzo dobre właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. Pomaga zmniejszyć obrzęki, stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych. Co więcej, doskonale zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu nawilża skórę i przeciwdziała jej przesuszeniu.
Czym są przebarwienia i jak z nimi walczyć?
Twoja skóra potrzebuje kojącego odświeżenia? Chcesz podarować jej chwilę naturalnej przyjemności? Drożdżowa maseczka to banalnie prosty sposób na piękną i jedwabiście gładką skórę. Skorzystaj z doświadczenia naszych babć i przekonaj się o dobroczynnym działaniu drożdży.
Maseczka z kurkumy stosowana jest od wieków przez Hinduski na przebarwienia i ślady po trądziku. Dlaczego by nie miały po nią sięgnąć także Polki? Wszystkie składniki potrzebne do przygotowania maseczki z kurkumy są ogólnie dostępnie, tanie, a jej wykonanie jest banalnie proste. Zresztą przekonajcie się same!
Trądzik jest problemem, który według statystyk dotyka 9 na 10 nastolatków . Coraz częściej także pojawia się u dorosłych kobiet, które okres dojrzewania mają dawno za sobą. Walczymy z nim stosując coraz to nowe i droższe kosmetyki, zapominając, że często najskuteczniejsze produkty mamy na wyciągnięcie ręki.
Trądzik pospolity dotyka od 80 do nawet 100 proc. osób w wieku 11-30 lat. Często jest to zmora nastolatków, dlatego mówi się także o trądziku młodzieńczym. Mimo iż problem bywa naprawdę uporczywy, to da się z nim wygrać. Poznaj historię Karoliny i dowiedz się, jak pokonała trądzik.
Makijaż, który ukrywa niedoskonałości skóry trądzikowej, może znacznie wpłynąć na poprawę samopoczucia. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku tuszowania trądziku, bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, a także właściwy sposób ich użycia, który nie nasili zmian skórnych i wpłynie na cerę kojąco.
W ostatnim czasie dużo mówi się o zbawiennym wpływie wyeliminowania z diety glutenu. Wyłączenie tego składnika ze wszystkich posiłków u niektórych poprawia stan zdrowia, powoduje spadek wagi, a nawet wpływa na wygląd skóry. W rzeczywistości nie ma jednak dowodów naukowych na związek spożywania glutenu z powstawaniem trądziku.
Zaskórniki to obok trądziku największa zmora większości młodych ludzi. Jednak nie tylko – występują także u dorosłych oraz u osób, które nigdy nie miały problemu z trądzikiem. Walka z nimi nie jest łatwa, a ponadto wymaga systematyczności. Poznaj przyczyny tych niewielkich, irytujących niedoskonałości i pożegnaj się z nimi raz na zawsze.
Mimo codziennego oczyszczania i pielęgnacji skóry, na Twoim nosie wciąż widoczne są drobne, ciemne punkciki? Poznaj przyczyny powstawania uciążliwych zaskórników i skutecznie pozbądź się wstydliwego problemu.
W każdej kuchni znajdują się produkty, które są nie tylko smaczne, ale również odżywcze. Niektóre z nich mogą posłużyć jako naturalne kosmetyki lub składniki regeneracyjnej maski. Domowe maseczki to nie tylko niezawodny i tani sposób na dodatkową pielęgnację skóry, ale także świetna zabawa! Poznaj jeden z naszych przepisów.
Trądzik to jeden z najczęściej występujących problemów skórnych, dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szacuje się, że na to schorzenie cierpi 85% chłopców i 80% dziewczynek w okresie dojrzewania. Zmiany zwykle zaczynają ustępować po 20 roku życia, jednak nie u wszystkich. Około 8% dorosłych ludzi cierpi z powodu trądziku.
Nie na darmo mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To zdanie sprawdza się także w dziedzinie kosmetyki i jak ulał pasuje do trądziku. Gdy na twarzy pojawiają się grudki i krostki możemy podjąć wiele działań, by się ich pozbyć, ale jeszcze lepiej jest nie dopuścić do wystąpienia na skórze wyprysków.
Trądzik to choroba, która dotyka nie tylko skóry twarzy, ale także innych części ciała, w tym najczęściej pleców. Przyczyna powstawania nieestetycznych krost na plecach jest podobna do tej, która wywołuje zmiany występujących na twarzy i głównym powodem są właśnie wahania hormonalne w naszym organizmie. Powstawaniu trądziku sprzyja również nieodpowiednia higiena, stosowanie niewłaściwych kosmetyków i złe nawyki żywieniowe.
Problem krost i wyprysków istnieje „od zawsze”, dlatego powstało wiele, mniej lub bardziej skutecznych, metod na pozbycie się tych niechcianych wykwitów na naszej skórze. Są wśród nich zarówno domowe sposoby jak i te, które przepisze nam lekarz. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku zmian na twarzy, ale także gdy występują na plecach czy dekolcie.
Jedną z odmian trądziku młodzieńczego jest trądzik zaskórnikowy. Zaskórniki to wykwity skórne, które najczęściej pojawiają się na twarzy, obejmując strefę czoła, nosa i brody (tzw. strefa T) Widoczne są również na plecach i klatce piersiowej. Pojawiają się gdy w kanale gruczołu łojowego gromadzi się nadmiar zrogowaciałego naskórka, sebum (łój) i bakterie.
Trądzik pospolity to rodzaj trądziku, który najczęściej dotyka ludzi młodych w okresie dojrzewania. Oczywiście pojawia się także na skutek zmian hormonalnych u ludzi dorosłych. Czasami powstaje z powodu niewłaściwej pielęgnacji skóry kiedy używamy drażniących kosmetyków.
Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Pojawia się głównie u ludzi młodych, pomiędzy 13 a 20 rokiem życia, dlatego nazywany jest również trądzikiem młodzieńczym. Jednak do gabinetów dermatologicznych z problemem tym przychodzą także ludzie dorośli. Zmiany skórne dotykają zarówno dziewczęta jak i chłopców, kobiety i mężczyzn, ale u mężczyzn obserwuje się silniejszą postać trądziku.
Osoby borykające się z trądzikiem pospolitym czy różowatym wypróbowują różne metody walki z tym problemem skórnym. Stosują odpowiednie kosmetyki i maści, wykonują zabiegi, poddają się terapii antybiotykami. Ale to nie wszystko co możesz zrobić dla swojej skóry! Wypróbuj naturalne sposoby leczenia trądziku!
Czy istnieje niezawodny sposób na pozbycie się trądziku? Niestety nie. Ale to nie znaczy, że nie ma skutecznych metod, które pozwalają osiągnąć świetne efekty w walce z wypryskami. Dowiedz się, co możesz zrobić, podejmij skuteczne działania i ciesz się skórą pozbawioną krostek i wągrów!
Jeśli borykasz się z uporczywym trądzikiem i zmianami skórnymi, to pewnie na samą myśl o goleniu dostajesz gęsiej skórki. Używanie maszynki może zaostrzać stany zapalne i powodować bolesne podrażnienia, jednak wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by pozbyć się tego problemu.
Mówi się, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna poprawia kondycję, powoduje wydzielanie endorfin, dotlenia organizm i pomaga w usuwaniu toksyn. Niestety zdarza się, że pot i sebum, które są wydzielane podczas treningów, mogą przyczynić się do nasilenia zmian trądzikowych. By odpowiednio zadbać o skórę, nie trzeba jednak rezygnować z ćwiczeń. Wystarczy postawić na odpowiednią pielęgnację i przestrzegać zasad higieny.
Uporczywy i nasilony trądzik wymaga leczenia, jednak w umiarkowanym stadium często wystarczy odpowiednio dobrana pielęgnacja, by poprawić wygląd skóry. W walce z niedoskonałościami pomagają kosmetyki, które oczyszczają i nawilżają cerę, a także łagodzą stany zapalne. Warto wiedzieć, jak prawidłowo dobierać i stosować preparaty. W przeciwnym razie trądzik może się nawet zaostrzyć.
Skóra jest największym organem człowieka i stanowi barierę dla intruzów, takich jak np. groźne drobnoustroje. Co ciekawe na jej wierzchniej warstwie, czyli naskórku, żyją różne szczepy bakterii. Po ich dokładnym przebadaniu okazało się, że dzielą się one na „dobre” i „złe”, a to właśnie druga grupa jest odpowiedzialna za zmiany trądzikowe.
Nie możesz poradzić sobie z uciążliwym trądzikiem? Marzysz o nieskazitelnie gładkiej skórze? Zacznij od podstaw i sprawdź, czy właściwie dbasz o jej codzienną higienę.
Choć na problemy ze skórą narażone są osoby niemal w każdym wieku, jedną z grup najbardziej wrażliwych na dermatologiczne dolegliwości, są nastolatkowie. Związane z okresem dojrzewania zmiany skórne stają się często kolejnym powodem kompleksów, przez które tracimy pewność siebie i radość z towarzyskich spotkań. Skąd właściwie biorą się młodzieńcze problemy z cerą i jak sobie z nimi radzić?
Gładka i promienna skóra o jednolitym kolorycie to marzenie wielu z nas. Mało kto może pochwalić się idealną cerą bez najmniejszych niedoskonałości. Trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki czy przebarwienia i blizny – brzmi znajomo? Czy istnieje jakiś sposób, by pozbyć się choć jednej z tych niedoskonałości? Owszem! Zapraszamy do lektury.
Nie możesz poradzić sobie z uciążliwym trądzikiem? Problem nie znika, mimo, że okres dojrzewania masz już dawno za sobą? Być może widoczne na Twojej skórze zmiany, to tyko zewnętrzna oznaka szkodliwych dla całego organizmu zaburzeń hormonalnych.
Zmiany trądzikowe często uważane są za oczywisty, naturalny etap procesu dojrzewania, przez który po prostu trzeba przejść. Lekceważony problem może mieć jednak poważne konsekwencje – nie tylko dla zdrowia i urody, ale również dla naszej psychiki.
Perfekcyjnie gładka cera jak z okładki czasopisma – marzenie czy plan do realizacji? Czy zastanawialiście się kiedyś, czym jest i jakie są przyczyny powstawania trądziku? Powodów pojawiania się wstydliwych zmian w jakości cery należy upatrywać w błędach popełnianych w pielęgnacji twarzy, niekorzystnym wpływie zmian hormonalnych spowodowanych okresem pokwitania, zanieczyszczeniu powietrza, stresie, przyjmowaniu niektórych leków, nieodpowiedniej diecie.
Trądzik ma w zwyczaju pojawiać się w najmniej odpowiednich momentach – przed ważnym spotkaniem, randką lub imprezą. Pryszcze, jak na złość, wyskakują wtedy, kiedy zależy nam na atrakcyjnym i nienagannym wyglądzie. Jednak trądzik nie jest tylko denerwującą niedoskonałością – miejsca występowania wyprysków mogą dostarczyć nam informacji na temat problemów zdrowotnych lub potrzeb naszego organizmu.
Niezależnie od wieku, wyróżniamy cztery typy cery – normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Każda z nich jest inna i wymaga innej pielęgnacji, potrzebuje też innych składników aktywnych. Znając typ swojej skóry, będziesz wiedzieć jakich kosmetyków używać, a których unikać. W jaki sposób jednak rozpoznać rodzaj swojej cery?
Z każdym dniem używamy coraz to bardziej zaawansowanych technologii. Jak się okazuje są one również stosowane w leczeniu trądziku. Poznaj metody, które świetnie uzupełniają leczenie farmakologiczne oraz stosowanie maści!
Trądzik, który pojawia się w okresie dojrzewania to początek walki o ładny wygląd skóry. Marzeniem każdego kto doświadczył problemu tzw. pryszczy, jest znalezienie nie tylko przyczyny ale i sposobu na złagodzenie i likwidację zmian. Nie leczony trądzik prowadzi nie tylko do stopniowego pogorszenia stanu naszej skóry ale również do powstania trudnych do zlikwidowania blizn.
Nie na darmo mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To zdanie sprawdza się także w dziedzinie kosmetyki i jak ulał pasuje do trądziku. Gdy na twarzy pojawiają się grudki i krostki możemy podjąć wiele działań, by się ich pozbyć, ale jeszcze lepiej jest nie dopuścić do wystąpienia na skórze wyprysków.
Trądzik to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków, ale także ludzi dorosłych. Chyba każda osoba, która zmaga się z tą chorobą, chciałaby znaleźć sposób na pozbycie się i złagodzenie, nieestetycznych zmian na skórze, które powoduje.
Nieszczęśliwe zauroczenia, problemy w szkole i…. z trądzikiem – to bolączki wielu młodych osób. Ale nie łam się! Możesz skutecznie z nim walczyć, a jednym z najskuteczniejszych środków w tym boju jest odpowiednia wiedza. Dowiedz się co jeść, żeby pozbyć się wyprysków!
Może mieć różne przyczyny, postać, stopień nasilenia oraz występować na wielu obszarach ciała. Trądzik to dolegliwości skórne, które objawiają się zatkanymi porami, bolesnymi podskórnymi grudkami, krostami oraz ropnymi torbielami. Dowiedz się, jakie są rodzaje trądziku i spróbuj określić, który z nich może Ciebie dotyczyć.
Nie istnieje jedna uniwersalna metoda pielęgnacji idealna dla każdego typu cery. Jeśli mamy skórę suchą to powinniśmy dbać o nią inaczej niż o skórę tłustą. Specjalnego traktowania wymaga także cera naczynkowa, atopowa czy trądzikowa. Dowiedz się jak dbać o cerę, na której znajdują się zaskórniki, krostki, grudki czy torbiele ropne!
Obficie pokrywa twarz nastolatków, ale może także pojawiać się u osób w dojrzałym wieku. Czasem przechodzi samoistnie, lecz w niektórych przypadkach zostawia po sobie trwałe, nieestetyczne ślady. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny wystąpienia trądziku i dobierz odpowiednie metody walki z nim!